Yıl 2022

Değerli Misafirlerimiz,

2020 gibi yorucu bir yılın ardından sizlerle arzu ettiğimiz şekilde yeniden buluşabildiğimiz için çok mutluyuz.

İlk misafirimizi heyecanla karşıladığımız 2015 yılından beri, temel önceliğimiz otelimizden ayrıldığınızda hayalinizdeki tatili yapmış olduğunuzdan emin olmaktı.

O günden bugüne her yeni sezonda tatilinize değer katacak yeniliklerle sizlerle olmaya çalıştık. 2020 sezonunda sizlerle çok kısa bir süre buluşabildik, yılın geri kalan dönemini sizlerden uzak fakat sizler için yenilikler planlayarak geçirdik.

Mesela, tamamı ekip arkadaşlarımızın bilgi ve emeği ile oluşturulmuş bir Türkçe ders programı ve bu dersi de içeren bir kitapçık hazırladık adı “29”

29’da, Türkçe, Türkçe’nin tarihi, alfabe, sayılar, günlük kullanılabilecek ifadeler gibi başlıklar yer almaktadır. Bunlara ek olarak ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkçe ile ilgili düşünce ve çalışmalarına yer verilmiştir, ayrıca Alanya’nın tarihçesi ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.

Elbette sadece bu kitapçıkla kalmadık, otelimizin sevimli köpeği Mr. Siri’nin maceralarını bir boyama kitabına dönüştürüp minik misafirlerimizin tatilini renklendirmek istedik. Bu boyama kitabımız da aynen yabancılar için pratik Türkçe kitabı “29” gibi hem çizgi hem de fikir olarak ekip arkadaşlarımızın emeği ile oluştu.

Minik misafirlerimizin tatilini Mr. Siri’nin maceralarıyla renklendirirken, diğer taraftan yaratıcılıklarını geliştirmek için ‘’kumdan kaleler’’ aktivitelerimizle de onların hayal dünyasına merhaba demek istedik.

Uygulamalı yöresel yemek dersleri “kendin pişir kendin ye” aktivitemizle yöresel yemeklerimizin lezzetini misafirlerimizin el becerisiyle buluşturup görsel bir şölene dönüştürmek istedik.

Ayrıca el sanatları atölyemizde misafirlerimizin yaratıcıklarını kullanabilecekleri ve kendileri için bir anı olarak saklayabilecekleri el emeği göz nuru ‘’kendin yap’’ aktiviteleri, koştukça kazanacağınız sürpriz hediyeleriyle ‘’koşturmaca’’ isimli spor aktivitemiz, daha önce hiçbir otelde rastlamadığınız Sirius 2021 olimpiyat oyunları konseptimizle, yarışırken eğleneceğiniz “40 yeni oyun” ve daha birçok sürpriz yenilikle karşınızdayız.

Bütün bu aktivitelerimizden sonra, ‘’Son Durak Cafe Bistro’’da denizin kokusunu içinize çekerken soluklanacağınız, soluklanırken nostaljik Türkçe müzikler, yöresel mezeler ve içecekler eşliğinde retro minibüslerimizle zamanda yolculuğa çıkacağınız yeni bir hizmet ünitesi ekledik. Deneyimlemeniz için heyecanla sizleri bekliyoruz.